belkafot. Paweł Kula
tytulbelka

IV Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2017 r.

1.     Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, o g. 16.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich Msza święta.

2.     W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie ofiarowana w intencji księdza rekolekcjonisty i o dobre przeżycie przez nas wielkopostnych rekolekcji parafialnych, po niej Msza święta.

3.     W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla członków Parafialnego Oddziału Caritas.

4.     W piątek będzie o g. 16.45 Droga Krzyżowa, a po niej Msza święta. Na wieczorne nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian. O g. 16.00 spotkanie dla dziewcząt z DSM, po Mszy świętej wieczornej obowiązkowe spotkanie dla lektorów.

5.     W sobotę Droga Krzyżowa do kaplicy na Łużu. Wyjście z kościoła io g. 8.00. Na Łużu Msza święta ok. g. 11.00 Planowane zakończenie ok. g. 12.00. Powrót we własnym zakresie. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich parafian /od dzieci aż po seniorów/. Zachęcamy przede wszystkim młodzież gimnazjalną, zwłaszcza z trzecich klas – jako dziękczynienie za przyjęty Sakrament Bierzmowania. W sobotę o g. 16.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzi róża różańcowa św. Marka Ewangelisty.

6.     W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi, Ks. mgr Józef Pachut, proboszcz parafii Ziempniów /przeczytać program na przyszłą niedzielę/. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, można go również zabrać do domu z przedsionka kościoła.

7.     Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na budowę organów muzycznych w naszym kościele złożone na konto parafialne i w kopertach, a także dziś na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Składamy podziękowanie za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Bożego parafiankom i parafianom z rejonów : Podlas 1 /p. Aleksandra Świątka/, Rzochów 11 /p. Władysława Faliszka/, Rzochów 13, /p.Łucji Rusin/ oraz anonimowe ofiary.

8.     Prosimy o odnowienie prenumeraty „Gościa Niedzielnego” na II kwartał 2017 r. Jest nowy numer czasopisma dla dzieci „Tęcza”, a w nim Droga Krzyżowa i Baranek Wielkanocny.

9.     W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty + Maria Konieczna, l.70. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.

10. W związku ze zdarzającymi się przypadkami kradzieży na naszym cmentarzu parafialnym, zwracamy uwagę, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego przywłaszczenie sobie czegokolwiek z tego miejsca jest podwójnym grzechem : kradzieży, która domaga się restytucji, czyli oddania rzeczy skradzionej oraz świętokradztwem – znieważeniem miejsca poświęconego i naszych zmarłych.

11. W najbliższy piątek 31 marca w kaplicy Św. Stanisława Kostki w Bursie przy ul Warszawskiej o godz. 1700 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Poprowadzą ją członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej i Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej z Mielca. Szczególne zaproszenie do udziału w Drodze Krzyżowej kierujemy do wszystkich nauczycieli.

12. W parafii MB Nieustającej Pomocy w Mielcu o g. 19.30 Msza święta, po której nocą wyrusza z Mielca Ekstremalna Droga Krzyżowa.

belka