belkafot. Paweł Kula
tytulbelka

VI Niedziela Wielkanocy - 21.05.2017 r.

1.     Dziś VI Niedziela Wielkanocy, o g. 16.30 nabożeństwo majowe, na które wszystkich zapraszamy, po nabożeństwie wieczorna Msza święta.

2.     W poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Wniebowstąpienia Pana Jezusa dawne Dni Krzyżowe czyli dni modlitw o ziemskie urodzaje. Przez te dni wieczorem o g. 18.00 procesje błagalne do krzyża misyjnego, a po nich Msza święta.

3.     W piątek Dzień Matki. Nabożeństwo majowe w intencji wszystkich naszych matek, zarówno żyjących jak i nie żyjących.

4.     W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W naszym kościele o g. 14.00 Mszą świętą rozpoczniemy uroczystości upamiętniające 635 lat lokacji miasta Rzochowa połączone z odsłonięciem i poświęceniem Kamienia Pamięci VI wieków historii Rzochowa oraz odsłonięciem tablicy informacyjnej z kalendarium najważniejszych wydarzeń z historii Rzochowa, na Rynku Rzochowskim.

5.      Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na budowę organów muzycznych w naszym kościele złożone na konto parafialne i w kopertach.

6.     Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności + Aniela Duma z Rzochowa, l.101 i + Tadeusz Bogusiak z Wojsławia, l. 94. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ich polecamy Miłosierdziu Bożemu „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.

7.      W najbliższą niedzielę 28 maja na placu rekreacyjnym przy szkole nr 11 na osiedlu Smoczka od godz. 15:00 odbędzie się Majówka Rodzinna, której organizatorem jest Domowy Kościół. Będzie to sposób na wspólne spędzenie czasu dla całych rodzin. Przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. występy sceniczne dzieci i młodzieży, zabawy i konkursy z nagrodami dla całych rodzin. Majówkę zakończy zabawa taneczna.

belka