belkafot. Paweł Kula
tytulbelka

II Niedziela Wielkanocy - 23.04.2017 r.

1.     Dzisiaj II Niedziela Wielkanocy – Święto Miłosierdzia Bożego, patronalne święto Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, po Mszach świętych odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2.     Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza i katechetę. Jest nim Ks. mgr Piotr Abram, który przybył do nas wczoraj z parafii św. Idziego, opata z Zakliczyna n/Dunajcem. Witając, życzymy Przewielebnemu Księdzu zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych, opieki Matki Bożej i św. Patrona w pracy duszpasterskiej i katechetycznej w naszej parafii.

3.     W poniedziałek święto św. Wojciecha, biskupa i męczennika.

4.     We wtorek święto św. Marka Ewangelisty, a w naszym kościele Uroczystość Odpustowa. Porządek Mszy świętych : g. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Sumę odpustową o g. 18.00 będzie celebrował i kazania na wszystkich Mszach świętych wygłosi Ks. mgr Andrzej Jurusik, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Dobryninie.

5.     W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie ofiarowana w intencji dobrodziejów naszego kościoła. Po Mszy świętej wieczornej na plebanii spotkanie dla członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Oddziału Caritas, Chóru Parafialnego i Grupy modlitewno – biblijnej św. Eliasza.

6.     W sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

7.     W następną niedzielę przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszek, na pomoc chrześcijanom dotkniętych wojną i krwawymi prześladowaniami chrześcijanom w Syrii.

8.      Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na budowę organów muzycznych w naszym kościele złożone na konto parafialne, w kopertach i dziś na tacę.

9.     Prosimy o odnowienie prenumeraty „Gościa Niedzielnego na drugi kwartał b.r. Są do nabycia książeczki „Organy i organiści Parafii p.w. św. Marka Ewangelisty w Rzochowie”.

10. Szkoła Podstawowa nr 12 w Mielcu ogłasza zbiórkę elektrośmieci w dniach od 24 – 28 kwietnia, wyłącznie w godzinach od 7.00 do 14.00. Zapraszamy do udziału w naszej akcji. Dzięki temu szkoła pozyska pomoce dydaktyczne dla dzieci.

11. Samorządowe Centrum Kultury i parafia MBNP w Mielcu zapraszają dziś tj. 23 kwietnia, na koncert muzyki organowej w wykonaniu profesora Marka Kudlickiego, który rozpocznie się po Mszy świętej o g. 19.00. W programie koncertu usłyszymy utwory m.in. Bacha, Mendelsona, Jana z Lublina, które znalazły się na płycie wydanej właśnie przez SCK.

belka