belkafot. Paweł Kula

Chór

Chór parafialny

Śpiewajcie Panu, sławcie Jego imię./Ps 96/

Chór parafialny w Mielcu – Rzochowie rozpoczął swoją działalność w 2005r. Tworzy go około 20 – osobowa grupa parafian, którzy swoim głosem i talentem muzycznym pragną uwielbiać Boga i pomagać innym w głębszym przeżywaniu Świętych Tajemnic. Chór prowadzi S.Marita – Karmelitanka Dzieciątka Jezus, która pełni obowiązki organistki w naszej parafii.
Na repertuar chóru składają się przede wszystkim pieśni i 4 – głosowe utwory religijne służące do wykonywania w czasie Mszy św. i nabożeństw paraliturgicznych.
Zgodnie z powiedzeniem: "Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli" dokładamy wszelkich starań, aby przez muzyczne piękno ubogacać nasze spotkania z Panem i wznosić serca do serdecznej rozmowy z Tym, który Sam ofiarował nam różne talenty. Śpiew na chwałę Najwyższego jest naszą pasją i radością wśród problemów codzienności.

Obecnie chór tworzą:
 soprany:
 alty:
tenory:
 basy:
  1. Alfred Maroń
  2. Antoni Niedzielski
  3. Tadeusz Harla
  4. Hieronim Mazur
            Odpowiednie przygotowanie repertuaru wymaga wiele wysiłku, zdyscyplinowania i nierzadko ciężkiej pracy – szczególnie w okresach przedświątecznych. Mimo to, nie brakuje czasu na wspólną rekreację i zabawę. Świętowanie imienin, spotkania opłatkowe, wycieczki i ogniska pozwalają nam na wzajemne obdarowywanie się życzliwością, dobrym humorem i serdecznością w rodzinnej atmosferze.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną podzielić się darem otrzymanym od Boga i czynnie włączyć w życie naszej parafialnej wspólnoty.
Nie szczędźmy głosu na chwalenie Pana!

belka